Souvislosti ve zdraví

Souvislosti ve zdraví – ucelený praktický kurz o stravování, léčbě a vztahu k sobě samému
Ráda bych vás pozvala na kurz Souvislosti ve zdraví, který se prožitkovým způsobem zabývá stravováním, pohybem, alternativními způsoby léčení a vším, co ovlivňuje naše zdraví.  

Media nám v dnešní době předkládají, co si máme myslet. Předem nás „ varují“ před praktikami různých léčebných metod a výživových směrů. Osobně si myslím, že je dobré znát více pohledů na věc především od lidí, kteří se daným tématem zabývají a učinit si tak vlastní názor. Metod a stravovacích principů je mnoho, všechny fungují, pokud ovšem zvolíme ten správný směr pro náš jedinečný organismus.

Nabízíme vám kurz, který je prostě zcela výjimečný obsahem témat a rozmanitostí lektorů. Oslovila jsem propagátory různých výživových směrů, léčebných metod a detoxikačních principů, kteří vám předají základ svých zkušeností a důvodů proč a jak to dělají. Setkáte se například s autorkou knihy o Živé stravě Hankou Zapletalovou, detoxikačními poradkyněmi Evou Tamokovou, která pracuje metodou podle MUDr. Jonáše. Dotkneme se Homeopatie s MUDr. Martinou Trojanovou, bylinky a jejich použití vám představí Jitka Volná. A zcela jistě to není všechno….


Jak bude kurz probíhat 

Snad každý někdy absolvoval nějaký kurz, kde se něco říkalo, učilo, co je a není správně a zároveň byl konfrontován s tím, jak je to ve skutečnosti jinak. Či jak je obtížné aplikovat dané věci do praxe. Sama jsem se tak účastnila kurzu, kde lektor, hlásající zdravou veganskou stravu měl za dveřmi rodinu s malým synkem, konzumujícím zcela odlišný typ stravy. Kolikrát jsem na kurzech zažila dlouhou mluvu o pohodě a klidu při stravování, ale následná pauza na oběd byla standardní hodina, kdy jsme byli vrženi do centra velkoměsta s tím, utrhni za 60 minut, co můžeš. Většinou se v okolí dalo najíst buď rychle ve fast foodu nebo klasicky česky v restauraci. Na jiných kurzech, kde se podává občerstvení, nás stále, navzdory vzletnému tématu, překvapí opět ta klasika chlebíčky s majonézou, řízečky, klobásky, koláčky z bílé mouky, káva s mlékem, aromatizovaný čaj…  Znáte to také? Výsledky seminářů jsou pak často, kromě fajn informací, přesezené nohy, které si člověk dává týden dohromady, nafouklé břicho a unavené oči z projekce prezentací.

Tak takhle tedy ne!!!

Tento kurz je jiný -  prožitkový

Nejen, že se dozvíte řadu informací, ale také si zarelaxujete, zacvičíte, protáhnete se. Společně si připravíme drobné občerstvení. Naučíme se rovnou aplikovat do praxe to, co se budeme učit. Ne to, co by bylo dobré dělat, ale …. a my si tak jen povzdechneme, jaké by to bylo kdyby. Nedílnou součástí kurzu bude také psychologické pojetí stravování, využití myšlenkových map v praxi a v životě, přístup k nemoci a léčení, důležiost pohybu a relaxace.

My se především naučíme, že méně je více. Že nepotřebujeme být zahrnuti teorií, ale že stačí málo jen pravidelně.
Proč jsou lidé typu chodící encyklopedie vlastně špatně. Proč je řada vzdělaných profesorů v praxi nepoužitelná stejně, jako jejich rady a doporučení. Odpověď je jasná, jsou složití a nedokážou předat jednoduchým způsobem praktické principy. Sami zůstávají v zajetí vzorců a neuchopitelných rad. Jedině tak si vysvětluji fakt „Proč jsou Ti, kteří přednášejí ve školách zdravou stravu často obézní či proč lékaři kouří…“

Pojďte se učit od praktiků, kteří nejsou sice dokonalí, ale to co učí, také dělají a funguje jim to.

Komu je kurz určen

Kurz je vhodný pro zdravotníky, výživové poradce, trenéry, kterým poslouží k prohloubení znalostí a získání širšího rozhledu. Také pro maminky s malými dětmi, které ocení, že mohou své děti opravdu živit jinak, a pro všechny ostatní, kteří se o sebe starají a chtějí se uceleným způsobem dozvědět, jak mohou prospět svému zdraví nejen na talíři.
  
Celkem vás čeká minimálně 50h praktických informací s různými osobnostmi.
Akce je zařazena do kreditního systému ČAS, nelékařští pracovníci obdrží potvrzení o účasti s 12 kreditními body.

Kde bude kurz probíhat

A centrum - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín

Leták ke stažení

Leták_zdraví_nejen_na_talíři

 

 


Kontakt

Martina Kučerová, DiS.

+ 420 606 550 005